Pożegnanie maturzystów

Już jutro dzień na który czekają wszyscy uczniowie (nie ma co się oszukiwać – grono pedagogiczne również): Koniec roku szkolnego! 🎉
Jednak my chcemy powrócić pamięcią do końcówki kwietnia, kiedy to mury naszej szkoły żegnali maturzyści.
26.04.2024 w auli Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3 emocje sięgały zenitu. Radość i nostalgia, strach i ciekawość, niepewność i nadzieja. Te emocje przeplatały się ze sobą, gdy uczniowie klas piątych uroczyście rozstawali się ze szkołą, składając przyrzeczenie absolwentów, dziękując wychowawcom oraz Dyrekcji za pięcioletnią współpracę, wsparcie i zaangażowanie oraz przeżywając ostatnie zakończenie roku szkolnego w swoim uczniowskim życiu.
 
Był to również moment nagrodzenia tych, którzy poszczycić się mogli bardzo dobrymi wynikami w nauce, wzorową frekwencją, zaanangażowaniem w życie szkoły, osiągnięciami naukowymi i sportowymi.🏆
 
Tradycyjnie przyznano również nagrody w postaci Dzięciołów ZSM3, za dość niespotykane osiągnięcia czy też cechy, jak na przykład umiejętność płynięcia pod prąd, kreatywny indywidualizm lub mobilizację na ostatniej prostej.
Wtedy wszyscy zastanawiali się co przyniosą ze sobą egzaminy maturalne, dziś czekają z niecierpliwością na wyniki i rozważają wybór dalszej ścieżki kariery naukowej lub zawodowej.
 
Niezależnie od wszystkiego: Drodzy Absolwenci! Trzymamy za Was kciuki!
Skip to content