Uczniowie ZSM3 w StudentLife@AGH

Trzy zespoły z Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 3 w Krakowie (informatycy, programiści) wraz ze swoim nauczycielem biorą udział w projekcie organizowanym przez Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie (Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH).

 

Projekt StudentLife@AGH to gra dedykowana dla uczniów szkół średnich niezależnie od profilu klasy i szkoły w celu popularyzacji samej ideologii studiowania na kierunkach technicznych ze szczególnym uwzględnieniem kierunków materiałowych. Pobocznym celem jest integracja młodzieży w szkołach średnich w czasie pokowidowym poprzez „zabawę”.

Gra składa się z 3 części, które będą odnosiły się do roku akademickiego uwzględniając wszystkie formy nauczania akademickiego.

1 – Gra online

Wydział przygotowuje materiały w formie video – wykłady / laboratoria / zajęcia projektowe / konsultacje – dedykowane młodzieży (treści popularnonaukowe), które są publikowane podczas streamingów online. Uczestnicy mają możliwość zadawania pytań podczas relacji na żywo. Zespoły uczniowskie na zakończenie każdej części otrzymują do wykonania wyzwanie, w wyniku którego tworzą autorską treść popularnonaukową (zdjęcie / post / plakat / video/ itp.).

2 – Finał

Najbardziej aktywne i kreatywne zespoły przechodzą do 2 etapu gry, którym jest finał. Formuła finału związana jest z aktywnością uczniów i ich obecnością na Wydziale, gdyż 2 etap gry odbywa się na żywo w formie gry terenowej, podczas której zespoły wykonują wyzwania i zadania o zróżnicowanych kryteriach i skalach trudności. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem infrastruktury AGH i jest szeroko promowane i relacjonowane w mediach społecznościowych.

3 – Nagroda

Zwycięzca gry terenowej przechodzi do 3 etapu, tj. nagrody głównej. Nagrodą w główną w grze jest pobyt zwycięskiej grupy w AGH. Pobyt złożony jest z wykładów, warsztatów, zajęć naukowych dostosowanych do zainteresowań wygranej klasy lub grupy uczniów jak również imprezy integracyjne.

Skip to content