Mój pierwszy start-up

Wystartowali po marzenia, wylądowali z nagrodą
Przedostatnim elementem trwającego niemal cały rok szkolny projektu dla krakowskich szkół zawodowych „Startuj po marzenia, stwórz swój start-up” był konkurs „Mój pierwszy start-up”, który odbył się na Uniwersytecie Ekonomicznym.
Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów z klasy 4 Tam, którzy stworzyli start-up pod nazwą „Wielozadaniowe drony ratunkowe”.
Projekty były oceniane m.in. za innowacyjność i oryginalność, konkurencyjność prezentowanych rozwiązań towarów i usług, realność wykonania planu finansowego przedsięwzięcia, przekonywujące uzasadnienie opłacalności projektu czy też sposób prezentacji projektu.
Zespoły miały 10 minut na zaprezentowanie projektu, po czym jury przystępowało do zadawania pytań. Nasi uczniowie poradzili sobie doskonale, w efekcie zajęli drugie miejsce, a zwyciężył Zespół Szkół Łączności, któremu serdecznie gratulujemy!