Integracja połączona z historią… Muzeum Lotnictwa Polskiego

W naszej szkole nie tylko się uczymy, ale też miło wspólnie spędzamy czas…

Integracja połączona z historią

Dnia 11 czerwca 2021 roku klasa 2Tb wraz z wychowawczynią mgr Zofia Prażuch wybrała się na wycieczkę dydaktyczno – integracyjną do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Muzeum Lotnictwa Polskiego – muzeum w Krakowie zlokalizowane na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny, gromadzi eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Liczba eksponowanych obecnie statków powietrznych przekracza 200.

Było to pierwsze wspólne nasze  wyjście po powrocie do szkoły do stacjonarnego nauczania po zawieszeniu zajęć dydaktycznych w szkole z powodu pandemii.

Z wielkim zaciekawianiem podziwialiśmy eksponaty muzeum, oglądaliśmy startujące i lądujące helikoptery.

Bardzo miło i przyjemnie spędziliśmy czas na poznaniu historii lotnictwa, wspólnym pikniku i rozmowach…….