Escape room w ZSM3

Jaki jest najlepszy sposób na bliższe poznanie sylwetki patrona naszej szkoły?
Escape room!
19 grudnia gościliśmy w naszej szkole panią Aldonę Kruk oraz panią Marzenę Sula – Matuszkiewicz z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie.
W związku z tym, iż nasza szkoła obchodzi 70 rocznicę powstania, odbyły się zajęcia edukacyjne, których celem było przybliżenie sylwetki gen. Władysława Sikorskiego.
Zajęcia były realizowane w formie gry dydaktycznej w oparciu o komputerowe aplikacje Genial.ly, LearningApps, Wordwoll oraz zadania w tradycyjnej formie, wykorzystujące materiały dokumentalne z lat 1920 – 1941.
Uczniowie mieli możliwość złamania szyfru Rewolucja, poznać pierwszego hakera Drugiej Rzeczpospolitej, zobaczyć dzieło konstrukcyjne J. Dąbrowskiego i cud techniki fabryki Ursus. Zapoznali się również z zagadnieniami dyplomacji międzynarodowej, dzięki której udało się zapewnić bezpieczeństwo Polaków na Wschodzie i doprowadzić do zakończenia wojny.
Zajęcia dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń! Wszystkie ukryte tajemnice udało się odkryć i odnaleźć szyfr do metalowej skrzyneczki.
 
 
 
 
 
 
Skip to content