X Konferencja Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych

W dniach 6-8 kwietnia dwoje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w X Konferencji Stowarzyszenia Technicznych Szkół Lotniczych, do którego należy ZSM nr 3.
W trakcie konferencji dyskutowano m.in. na temat kształcenia personelu lotniskowych służb operacyjnych i obsługi naziemnej statków powietrznych, stażach uczniowskich czy współpracy pomiędzy szkołami średnimi i uczelniami.
W trakcie konferencji mogliśmy ponownie spotkać się z Javierem Fernándezem Montesem, dyrektorem ADA ITS, który gościł w październiku ubiegłego roku w Sewilli 32 naszych uczniów w ramach projektu Erasmus+, a także z Panią Amelią Wójcik, dyrektor zarządzającą firmy Euromind, z którą współpracowaliśmy nie tylko przy poprzednim projekcie, ale już we wrześniu i październiku współpracować będziemy przy kolejnych mobilnościach w ramach przyznanej nam akredytacji.
Nasi nauczyciele mieli również możliwość zwiedzenia współorganizatora konferencji Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Poznaniu oraz 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, gdzie m.in. zapoznali się z historią Bazy, możliwościami samolotów F-16 czy pracą sokolnika.
 
 
 
Skip to content