Erasmus+ goście z Węgier

W ZSM nr 3 gościła niedawno w ramach projektu Erasmus+ dziewięcioosobowa grupa uczniów z Węgier z zaprzyjaźnionej szkoły Budapesti Gépészeti SZC Eötvös Loránd Technikum, która wcześniej przez dwa tygodnie odbywała praktyki zawodowe w CKZ.
Nasi goście, którzy kształcący się jako przyszli mechatronicy, mieli możliwość odbycia zajęć w pracowni elektrycznej oraz w pracowni mechatronicznej pod kierunkiem Panów Andrzeja Chrzanowskiego i Aleksandra Stopy. Na placu manewrowym na szkolnym dziedzińcu wraz z Panem Wróblewskim próbowali swych sił jako kierowcy naszego szkolnego VW Lupo.
Nie zabrakło tradycyjnego meczu pomiędzy naszymi gośćmi a ZSM nr 3. Tym razem był to mecz piłki nożnej, a naszą szkołę reprezentowała klasa 3 Tam, czyli połączone siły mechatroników i mechaników lotniczych.
Na koniec Mateusz i Damian, uczniowie klasy 4 c/m zaprezentowali możliwości bezzałogowych statków powietrznych, czyli popularnych dronów.
 
 
 
 
 
 
 
Skip to content