Wędrówka po świecie zawodów

Wczoraj w naszej szkole mieliśmy specjalnych gości – przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 39 w Krakowie.
Dzieci miały możliwość aktywnego zapoznania się z zawodami, w których kształcimy naszych uczniów. W ramach zwiedzania pracowni mogły łączyć proste układy elektroniczne, sterować układem pneumatycznym, zasymulować wskazania przyrządów pokładowych samolotu, zobaczyć proces wydruku 3D, obserwować proces diagnostyki silnika spalinowego samochodu, porównać silnik samochodowy z silnikami samolotu odrzutowego, dowiedzieć się do czego może służyć dron czy też poznać infrastrukturę lotniska.
Sporym zainteresowaniem maluchów cieszyła się też pracownia motocyklowa, która zainaugurowała swoją działalność w ten właśnie nietypowy sposób. Przypomnijmy, że od września ubiegłego roku w naszej szkole funkcjonuje klasa w zawodzie mechanik motocyklowy.
Wizyta przedszkola odbyła się w ramach programu „Wędrówka po świecie zawodów”, organizatorami są Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna p.n. „Krakowski Ośrodek Kariery” oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

 

 

Skip to content