Konkurs fotograficzny – wręczenie nagród

21.03.2023 – oprócz konkursu MAM TALENT, z którego fotorelacja znajduje poniżej, zostały tego dnia wręczone nagrody za wykonanie prac w ramach konkursu fotograficznego zorganizowanego z okazji 70-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3.
 
Jury w składzie: pan Dyrektor mgr inż. Krzysztof Sekunda (przewodniczący), pani mgr Monika Michalska, pani mgr Beata Wojtyła,  pan mgr inż. Michał Kainka oraz z ramienia społeczności uczniowskiej – Aleksandra Wawrzyniak z klasy 1Tp, zdecydowali o przyznaniu nagród następującym uczniom:
 
I miejsce – Grzegorz Korcz z klasy 4C
Tytuł pracy: „Jeden człowiek, dwie historie.”
Opis – mgr inż. Aleksander Stopa wicedyrektor ZSM Nr 3. Okładka książki opowiadającej historię pana mgr inż. Aleksandra Stopy w Naszej Szkole.
 
II miejsce – Arkadiusz Kłos z klasy 1Tp
Tytuł pracy: „Uczeń kiedyś. Były uczeń dziś.”
Opis – mgr Piotr Fugiel, absolwent Naszej Szkoły. Będąc uczniem, działał podczas stanu wojennego w Federacji Młodzieży Walczącej (teraz Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej). Obecnie nauczyciel historii w Naszej Szkole.
 
III miejsce – Bartosz Czebieniak z klasy 1Td
Tytuł pracy: „Schron.”
Opis – Budynek szkoły zbudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. Był to czas zimnej wojny, wyścigu zbrojeń i rzeczywistego zagrożenia III wojną światową. Podobnie jak pod innymi budynkami na terenie Nowej Huty i pod budynkiem Naszej Szkoły wybudowano przeciwlotniczy schron. Cały budynek pełni nadal rolę budynku szkolnego; jego część została przeznaczona na pomieszczenia Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Schron natomiast stał się Muzeum Historycznym. W obliczu wojny w Ukrainie należy mieć nadzieję, że nadal będzie pełnić tylko rolę muzeum.
 
Gratulujemy zwycięzcom!
Ich prace znajdziemy nie tylko tutaj i na stronie internetowej szkoły, ale możemy je również podziwiać w budynku szkoły, na parterze.

 

Skip to content