„Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”.

Nasza szkoła bierze udział w pilotażu projektu dla uczniów krakowskich szkół i przedszkoli „Poznaję, doświadczam, wybieram – wędrówka po świecie zawodów”.
Celem pilotażu jest popularyzacja wśród rodziców i dzieci zawodów, wiążących się z wyborem ścieżki kształcenia technicznego, a także poszerzenie wiedzy i umiejętności nauczycieli edukacji przedszkolnej dla realizacji podstawy programowej w tym zakresie.
Wczoraj naszą szkołę odwiedziła pierwsza grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 144. Dzieci mogły poznać, czym charakteryzują się zawody oferowane przez naszą szkołę, a także w ramach warsztatów sterować robotami, łączyć układy elektroniczne czy też symulować parametry lotu samolotem.