Nowy rok szkolny 2020/2021

W dniu 1 września 2020 roku na Auli Szkolnej Zespołu Szkół Mechanicznych Nr 3 w Krakowie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Ten rok jest dla naszej młodzieży szczególny ponieważ, wracają oni do zajęć stacjonarnych po kilkumiesięcznym „nauczaniu zdalnym” wymuszonym przez pandemię z jaką wszyscy się zmagamy.

W bieżącym roku naukę w Naszej szkole rozpoczyna 7 nowo utworzonych klas na kierunkach mechanicznych, mechatronicznych, lotniczych oraz informatycznych. Są to klasy 1Ta, 1Tb, 1Tc, 1Td, 1Tp, 1Tm/Ts, 1Ba.

Podczas spotkania Dyrektor Szkoły Pan mgr inż. Krzysztof Sekunda skierował kilka słów do uczniów na rozpoczynający się nowy rok szkolny, jednocześnie przypominając o zasadach bezpieczeństwa panujących w szkole. Uczniowie poznali Vice Dyrektora, Kierownika Kształcenia Praktycznego, Panią Pedagog oraz oczywiście swoich nowych wychowawców.

Po oficjalnym spotkaniu uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas na ich pierwszą godzinę wychowawczą. Nowo przyjęci uczniowie mieli również możliwość poznania szkoły od wewnątrz podczas jej zwiedzania. Wszystkim uczniom życzymy aby ten nowy specyficzny rok szkolny został przez każdego jak najlepiej wykorzystany.