Koncert charytatywny Orkiestry Wojskowej

Dnia 26.02.2020  w Auli ZSM nr 3  odbył się  koncert charytatywny Orkiestry Wojskowej  na rzecz chorych na mukowiscydozę.

Nasza Szkoła  od lat uczestniczy w akcji  charytatywnej na rzecz  Fundacji Matio  Fundacji Pomocy  Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę , która swoją działalność rozpoczęła 1997 r.

Celem powołania Fundacji było:
stworzenie niezależnej organizacji, na którą mogliby liczyć wszyscy ciężko doświadczeni przez los, aby chorzy na mukowiscydozę i ich rodziny nie pozostawali sami z własną tragedią.
uświadomienie całemu społeczeństwu wagi i skali zjawiska, tego, że mukowiscydoza to nie tylko problem osób nią dotkniętych, ale także tych, którzy jako zdrowi nosiciele mukowiscydozy, mogą się o tym dowiedzieć tylko w najokrutniejszy sposób – tracąc własne dziecko.
Mukowiscydoza choroba genetyczna , choroba ogólnoustrojowa, która wpływa na pracę układu oddechowego, pokarmowego, jak i rozrodczego – wszystkie objęte nią obszary związane są z występowaniem w ich obrębie gruczołów śluzowych. Organizm chorego wytwarza śluz w nadmiernych ilościach. Mukowiscydoza to choroba dziedziczna, która dotyka osoby mające nieprawidłowy gen w 7. chromosomie.

 

 

Źródło: MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę

Skip to content