MotoMikołaje Kraków

Dnia 8 grudnia braliśmy udział w 14 edycji MotoMikołąje Kraków.

Tego dnia na czarną skórę ubraliśmy stroje mikołajów by uszczęśliwić dzieci i nie tylko. Zebraliśmy się przed domem wędkarza tuż koło naszej szkoły by rozpocząć paradę. Cała parada to nie tylko rozdawanie cukierków ale także zbieranie pieniążków dla Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Domu Matki i Dziecka im.bł.B. Jabłońskiej Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Z naszej szkoły w paradzie uczestniczyli: Adrian Adamski IIG, Klaudia Sułkowska IIG, Paulina Adamska IB oraz Kacper Panikowski IIIM, a w całej paradzie brało udział około tysiąc jednośladów. Wyjechaliśmy z Huty przejeżdżając całe miasto wywołując uśmiechy na twarzach przechodniów po drodze. Bezpiecznie jechaliśmy przez całe miasto pod obstawą policji i grupy porządkowej stworzonej z odpowiedzialnych kolegów tworząc ogromny huk na ulicach naszego miasta. Dojeżdżając na Plac Szczepański zaparkowaliśmy swoje maszyny na wyznaczonych miejscach, robiliśmy zdjęcia z dzieciakami, rozdawaliśmy cukierki oraz zbieraliśmy pieniądze do mikołajowych skarpet. Dzień wcześniej ubraliśmy także nasze motocykle, dzieci bardzo się cieszyły na taki widok.

Motocykliści naprawdę mają wielkie serca i lubią pomagać.